вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się psują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий